Fenomén: Dřevěné vláčkodráhy

Vláčkodráhy se obecně i po mnoha desetiletích těší velkému zájmu a tradici. Snad nemusíme ani zmiňovat či vyprávět, za jak velkým množství touhy, potěšení i různých lidských příběhů malé vláčky stojí. Pod takovým malým vláčkem se však dnes dá představit vlastně ledacos. Od klasických kruhových vláčků, přes krásné modelové železnice v měřítku TT, až třeba po vlastní zahradní dráhu. My sice přeci jen zůstaneme poněkud při zemi a v prostředí domova či dětského pokoje, nicméně naše dnešní zaměření bude určitě neméně zajímavé. Řeč je o dnes velmi rozrůstajícím se a populárním fenoménu, kterým jsou vláčkodráhy dřevěné.

 

Dřevěná železnice jede

V čem tkví tajemství dráhy ze dřeva? Proč je tak oblíbená? Důvodů se najde hned několik. Tím prvním je celková pevnost materiálů a robustnost všech komponentů. Těch je také celá řada a nabízejí nekonečné možnosti využití. Součástí dnešních vláčkodráh je nejen velmi široký výběr vozidel, tj. lokomotiv a vagónů, ale také samozřejmě dráha (čili koleje) a vše co k ní patří. Přejezdy, návěstidla, mosty, tunely, zarážedla, výhybky... Nechybí ani nádražní budovy, nástupiště, ale také jeřáby či různá překladiště. Samozřejmě nesmíme opomenout údržbu drážních vozidel, a tak si přidejme lokomotivní depa a k nim patřící točny... Zkrátka se stačí podívat na reálnou dráhu a zjistíte, že naprostá většina prvků k ní patřících je zpracována i v oblasti dřevěných železnic.

 

Fantazie, fantazie a zase fantazie

Ovšem, svět dřevěné dráhy se nutně nemusí držet pouze reálné železnice! Fantazii se meze nekladou ani u výrobců, a tak je-li libo třeba vláček růžový vláček pro holky projíždějící pod větrným mlýnem či přejíždějící most postavený na vraku lodi, tak ano, i takové věci jsou ve světě těchto vláčků možné! K tomu všemu si přidejte i okolí, jako stromy, letiště, silnice či budovy a zjistíte, že jste schopni si ve vašem pokoji postavit vlastně celý svět. Výhodou je, že si můžete jednotlivé komponenty doplňovat jak postupně po malých, v mnoha případech i velmi specifických částech, tak rovnou i v podobě až obrovských setů, v některých případech i s celým stolem. Je tedy třeba o širokých možnostech dřevěného světa okolo dráhy zmiňovat víc?

 

Netřeba orientovat se pouze na jednoho výrobce

Ano, správně! Podobně jako je to u stavebnic na bázi lega, jsou vláčkodráhy i jejich příslušenství jednotlivých výrobců (snad v drtivé většině případů) mezi sebou kompatibilní a tak je lze mezi sebou bez problému kombinovat. Ať už jsou to tedy produkty od firem MAXIM, BIGJIGS RAIL, BRIO, BINO, THOMAS nebo KidKraft, stačí si jen vybrat komponenty dle libosti a klidně je mezi sebou sdružit a používat. Tím se možnosti dřevěných dráh ještě zvyšují.

 

Dětem vysoce prospěšné

A když se zamyslíme, tak vlastně ne pouze jim. :) Nejde přeci jen a pouze o zábavu a požitek z jízdy malé soupravičky po dřevěných kolejích, ale také o fantazii, kreativitu, představivost, zručnost, do jisté míry trpělivost a konec konců také o logické myšlení. Všechny tyto vlastnosti dřevěné vláčkodráhy pomáhají u dětí rozvíjet. Navíc se tento druh hraček skvěle hodí pro kolektivní práci. Děti se tak velmi zajímavou a zábavnou cestou naučí komunikaci i spolupráci a vycházení s ostatními. Konec konců, přidat ruku k dílu mohou i rodiče a ti tak mohou strávit mnoho příjemných chvil se svými dětmi.

 

Odjezd!

Tolik tedy od nás, co se kouzla vláčkodráh ze světa dřeva týče. Jsme rádi, že Vám můžeme v našem internetovém obchodě poskytnout širokou škálu těchto oblíbených produktů, vyrobených především z přírodních zdrojů. Dovolíme si Vám nabídnout, pokud právě o tomto druhu hraček zrovna uvažujete, postavenou cestu přímo k tomuto zboží přímo na našem eshopu, do kategorie vláčkodráhy a příslušenství. Přejeme Vám příjemný pobyt na našich stránkách a mnoho zábavy i příjemných chvil!

 

Vaše Společenské hry - hračky

MenuX

Provozovatel webu, Kristýna Siberová, se sídlem náměstí Míru 12/7, Batelov, 588 51, IČ: 87230429, jako správce osobních údajů, zpracovává na tomto webu cookies potřebné pro fungování webových stránek a pro analytické účely a v případě Vašeho souhlasu také pro personalizaci reklam. Přečtěte si Zásady souborů cookies.

Souhlasím